Fati Izi - Bujar Qamili - Nuk Jam Ma Sikur Atëherë (CD, Album)

Tentang Fatimah binti Maimun ini, pasangan peneliti H. Dalam kaitan ini, kedua pakar Belanda ini juga menerima anggapan bahwa Gresik merupakan pusat tertua agama Islam di Jawa Timur. Dengan demikian, tidak mustahil Fatimah binti Maimun itu pendakwah Islam pertama di Tanah Jawa, bahkan sangat boleh jadi di Nusantara.

Namun ada penulis yang menyatakan, kakeknya pedagang dari Timur tengah, Hibatullah, menetap di Leran, dan menikah dengan wanita setempat, bahkan di duga sudah membangun masjid. Apakah faktor kebetulan bila desa tempat Fatimah binti Maimun di makamkan itu bernama Leran?

Tentu saja hal ini telah menjadi perbincangan para ahli sejarah sejak lama. Begitu pula, ada suku Jawi di Persia. Suku inilah yang mengajarkan huruf Arab yang terkenal di Jawa dengan huruf Pegon. Dalam hal ini, Moh. Hari Soewarno mencatat, Leran sebenarnya nama suku di Iran. Di sanapun terdapat desa yang namanya Jawi, sehingga dapat di tarik kesimpulan, pada abad ke ke 11 itu sudah ada lalu lintas dagang antara negeri kita dengan negeri Parsi.

Peristiwa itu pasti terjadi berulang-ulang serta di mengerti banyak orang, baik di Jawa maupun di Iran. Kur them Vendimin kam fjalen tamam per vendimin, jo per fajlimin e tij partiak qe duhet thene se ishte fjalim i bukur dhe me gjykim perfekt por ishte fjalim partiak , sepse me opoziten nuk kishte pune ta permendete. Kjo gje ja uli vleren fjalimit te tij dhe nuk e la te ngrihej ne nivelin e nje demokracie moderne. Bejne shume gabim ata intelektuale qe udhehoqen kete proteste qe nuk formojne nje parti politke qe te quhej partia Ambjentaliste , sic e kane gjithe vendet moderne ….

Dhe do kishin shume suksese ne popull ——. Eshte nje turp shqiptaresh dhe ne vecanti i atyre qe deri dje gerthisnin, duke zbatuar urdherat e shpellarit opozitar, kunder armeve dhe lendeve kimike, por qe mbas fjalimit te kryeministrit, filluan te tregohen te gatshem dhe duke bere fajtor perseri kryeministrin qe si dha mundesi te benin referendum..

Ambjentaliste berishiane, mos kerkoni kot cdo gje iku, amerikanet skane kohe te merren me shqiptaret, ju e bete punen tuaj, i ndaluat Shqiperise te merrte persiper te behej faktor ne bashkepunim me SHBA-ne, treni iku ju rrini prisni ne njeqindvjetorin e ardhshem trenin tjeter, po erdhi.

Ju kujtoj se bashkija me urdher te ambjentalistit Luli, po pret peme ne parkun kombetar sot, poshte shtepise se ambjentalistit Lulzim Basha, pyeteni Saliun se a duhet te protestoni qe Luli po pret pemet dhjetravjecare, ndoshta Saliu ju jep leje te protestoni, po sju dha shkoni dhe jepni mendimet tuaja ne tv KLAN. Ky Koloreto me pelqen kur shkruan se eshte eshte paksa feminor. Duket sikur ende shikon cdo dite nga tre filma te kohes se Enverit. Cukali boll me plerat.

Shqiptaret e than nje jo te madhe ok, tashi edhe servilizmi ka nje limit. Hajde naten e mire. Mendja e te tjereve ju duket kot. Ndaj kujt eshte servil Koloretua? Ndaj amerikaneve? E mendoni se cfare po thoni? Keni ndermend te perhapni nje vale antiamerikanizmi ketu ne Shqiperi? Punen e kujt po beni? Te boshtit ruso-serb qe perfaqeson tashme PD-ja apo ndikimet frankofone qe gjejne ende vend tek PS-ja e Rames, Blushit me shoke?

Kini kujdes ne ate qe po beni. Nese e beni pa vetedije, terhiquni sa me shpejt dhe reflektoni. Nese e beni me vetedije, po ia beni gropen ketij vendi. Dhe do ta kupptoni em vone sa loje te rrezikshme po luani.

Hani buke me gjize tani, shqipetare. Gjize nga ajo e dhise te Sali Berishes, qe e la ne Vicidol, ne kohen kur xhaxhi Enver e solli ne Tirane. Nuk e deshet Shqiperine si Zvicra.

Nuk donit te udhetonit ne SHBA pa viza. Hani buke me gjize tani…. Nuk arij te kuptoj keta lloj analistesh,a kane llogjike,jane ne gjendie te analizojne situaten apo shkruajne se keshtu i urdheron sabotatori dhe armiku i ketij kombi Sali Berisha. Nuk dua te shkruaj me shume por ju lutem z. Ajo qe u be u be pra,u realizua qellimi i dashakeqeve te ketij kombi me Saliun ne krye. Kjo eshte e qarte per kedo si dhe ultimatumet e tij RAMA. Ju jini gazete private por keshtu i largoni lexuesit prandaj kujdes me popullin se kupton shume dobiclleqe nga ata qe kujtojne se bejne cudira.

Ju Zef Kallamoqi, jeni vertete kallamoq. Ameriken e kane dashur dhe e duan te persekutuarit dhe ish-pronaret, se tek ajo e kishin shpresen dhe ajo u erdhi nga Amerika me Nuk duam moral nga imoralet. Na IKU dhe S. Shqiptari e ka te veshtire te pranoje se ka nje mbi koke qe i drejton.

Po ti pyesesh kam pershtypje se te gjithe mendojne se jane te afte te jene kryeministra. Perse o Zoti Koloreto qenka e veshtire te pranosh se Kryeministri i zgjedhur morri nje vendim, qe nuk te pelqen ty?

Ti je nje njeri sic jam edhe une qe me pelqen ai vendim i marre. Ku eshte morali i ketij qyli te vazhdueshem qe kerkojme ne si shqiptare? Perse jemi te varfer? Se ka njerez si ty qe mendojne se jane kompetente per gjithshka.

Cfare na the te re me kete artikull qe ke shkruar. Cfare di ti per demontimin e armeve kimike? Ske thene asgje. Nuk jane keto artikujt qe duhet te mbushin faqet e gazetave. Apabila dia keluar, kami akan berjalan bersamanya sampai masjid. Nanti sebentar lagi.

Saat keluar, kami semua menghampirinya. Sesungguhnya aku melihat di dalam masjid barusan, suatu perkara yang tidak aku kenal. Dan menurutku, alhamdulillah, hal itu baik. Untuk masing-masing lingkaran ada seorang laki-laki sebagai pemimpin. Di tangan mereka sudah tersedia batu-batu kerikil. Aku menunggu pendapat Anda atau menunggu perintah Anda. Aku jamin kebaikan mereka tidak hilang. Beliau berdiri di hadapan mereka.

E cila dhe kjo e fundit shpetoi vetme ne saje te Kongresit te Lushnjes ne janar ,te cilen e thiri,oranizoi e mbrojti A Zogu ne krye te mbi lufterave te mbledhur prej tij. Per me shume,lerini perallat e partise,qe kane fshehr per me shume se 70 vjet te vertetat e histore se pjese te mareveshjes se fshehte te I Qemalit me Greqine.

Prape ti Fleksi fandaksur!? Dhe jo Ismail Qemali! Keto gjera nuk i ndryshon dot asnje lloj Fleksi i Sali Rrufjanit dhe asnje citim Kocaqke! Por si ty Fleks flasin vetem serbosllavet , antishqiptaret me te terbuar!

Flekso dhe ne na shteruan fjalet e mirenjohejes e nuk gjejme me te tjera,Je brilant qe shkelqense afermi dhe se lagmi. Lum ti qe i thua gjerat ashtu si jane faktet e historise troc fare. Nuk je i pasur ne materie por ne shpirt. Shenim:ketu kemi perdorur tekniken e ndonje miku tim qe vete shkruan nje koment dhe po vete me emre tjeter i thur himne,fet me emer tjeter. Meqe here pas here,dhe per ceshtje shume te rendesishme,pra kur behet fjale per inetersa kombetare Beni ben sikur eshte qorr me dy sy ne balle.

Te shkruaj dhe nje bejte per gjigandin dhe atdhetarin e paster Ali Kelcyra,duke kuptuar e kompletuar keshtu dicka nga kuadri i fakteve dhe sakrificave te verteta te shqiptareve per pavaresi te Shqiperise dhe jo te Shqiperickes.

Pasi sot ai dhe kushdo tjeter nuk e fshehin e nuk e tjetersojne dot me histornie me peralla partie. Qe sic ta kam theksuar dhe me siper,po te mos ish Kongresi Lushnjes janar as Shqipericke nuk do te kishim me. Kur te gjithe strategjine greket per te perfshire ne teritorin e tyre Camerine edhe Prevezen e bene ne baze te kontateve qe paten per 7 vjet me radhe e me vone me I Qemalin,duke ekethyer kete te fundit ne nje vegel qorre ndosha dhe padashjen e tij,por qe me trakatatin njohu Camerine dhe Prevezen si teritor grek,ne kembim te njohjes se Qeverise se ardheshme te Vlores jo pavarsine e Shqiperise.

Aq sa dhe kur jugu po digjej ne flake I Qemali nuk ndihej e nuk dinte me si te sillej e ish Ali Kelcyra i qe i doli balle zjarrit ku po digjeshin Shqiperia e Jugut. EEEEeeee kush ta ka mohuar luften nac-clir tyja z Vjosa,sidomos pasi gjermanet iken dhe lane ne Tirane me 15 Nentor vec nje gjerman qe kish mitrolz dhe arka me fisheke.

Découvrez Fati I Zi de Bujar Qamili sur Amazon Music. Écoutez de la musique en streaming sans publicité ou achetez des CDs et MP3 maintenant sur chnagadardesema.lapnetptechycabolahaserukagols.co

9 Replies to “Fati Izi - Bujar Qamili - Nuk Jam Ma Sikur Atëherë (CD, Album)”

  1. 2 Nuk Jam Ma Si Atehere Bujar Qamili 3 Potpuri Kengesh Shkodrane Bujar Qamili 4 Lojra Mos Ban Bujar Qamili 5 Sa E Embel Esht Dashnia Bujar Qamili 6 C'po Kendon Bilbili Bujar Qamili 7 Mos U Largo Bujar Qamili 8 Mos Me Thuaj Miredita Bujar Qamili 9 Taksirat Qe Mka Zan Mu Bujar Qamili 10 Ma Jep Doren Vash Bujar Qamili 11 Pellumb I Bardhe Fatimja 5/5(7).
  2. bujar qamili nuk jam ma sikur ateher. Pershendetje, ju kerkuat per termin bujar qamili nuk jam ma sikur ateher dhe arkiva e muzikes shqiptare mp3 tek chnagadardesema.lapnetptechycabolahaserukagols.co tregon se termi "bujar qamili nuk jam ma sikur ateher" eshte kerkuar ne te kaluaren edhe nga vizitore te tjere te kesaj chnagadardesema.lapnetptechycabolahaserukagols.co ket arsye ne kemi arkivuar cdo rezultat te mundshem qe mund te ket ky term ne .
  3. Scopri Fati I Zi di Bujar Qamili su Amazon Music. Ascolta senza pubblicità oppure acquista CD e MP3 adesso su chnagadardesema.lapnetptechycabolahaserukagols.co
  4. Apr 04,  · Nuk jam ma sikur atëherë kur isha i lumtur si gjithherë. Kam gëzim e kënaqësi shum' në ty kam pasë besim Tash askujt s`mund t`i tregoj për çdo ditë dhimbjet shëroj ditë e natë vujtjet mendoj e si çdo njeri unë të jetoj (refren) Ty askush s`mundet me të bind qe për ty po e jap rininë ditë e natë kujtoj me mall zemra me ty 5/5(8).
  5. [C B Em A Am G E Abm Ab] Chords for Bujar Qamili - Mos u largo (Official Audio) with capo transposer, play along with guitar, piano, ukulele & mandolin.
  6. BUJAR QAMILI - NUK JAM MA SIKUR ATEHER (Hit ) Top Hitet e fundit Të rejat e fundit. Mp3 Shqip - Hitet e fundit. Tayna x Mozzik - Edhe ti Yll Limani - Engjej Butrint Imeri - Mke rrejt Noizy - Nuk je bad Nora Istrefi ft. Gjiko - Anna Noizy - Rapstar KIDA x MOZZIK - PP Majk - Syte mu kane qorru Butrint Imeri x Ermal Fejzullahu - 2TON - Nane.
  7. Qellimi i jone nuk eshte paraja e juaj, sepse keto kenge mp3 i kemi falas qe ti transferoj kushdo, por deri sa te behemi me staf te plot, neve na duhet te paguajm nje mjeshter apo teknik qe ti konvertoj dhe ngarkoj kasetat muzikore ketu tek Radio Vallezimi. Edhe ata qe s'kan mundesi te ndihmojn, nuk ka problem fare. Çdo kenge mp3 do jete falas.
  8. Bujar Qamili - Fati i Zi (Hit ) Tayna x Mozzik - Edhe ti KIDA x MOZZIK - PP Yll Limani - Engjej Butrint Imeri - Mke rrejt Noizy - Nuk je bad Nora Istrefi ft. Gjiko - Anna Noizy - Rapstar Majk REGGAETON Shpat Kasapi - E Do Zemra Ciken Hekurani ft Anita - Zemren ti ma nd Seven - Best Friend BLLEKI x ERNO - SAHARA AURELA GACE.
  9. Pyetje: Jam 21 vjeçare, jam e martuar qe 2 vjet dhe e kam një djalë. Por kam probleme me burrin gjithmonë. S’ka ditë që nuk përlahemi. Bash kur është më së miri unë prapë përlahem me të. S’di çka u bë. Shpesh mendoj të ndahem prej tij por nuk .

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *